Mens Other Matches

Double Rink

Kensey Vale v St Stephen – Home Tues 25th May

A. Jiggens, R. Worth, B. Dyer, P Gilbert 10 – 15 A. Crichton, S. Maiden, E. Niciecki, N. Trewin 14 – 11

Kensey Vale 24 v St Stephen 26 Kensey Vale lost by 2 shots

Top Team

Kensey Vale v Stratton – Away

2 wood singles – A. Jiggens won 18 -7 4 wood singles – P. Gilbert lost 14 – 21 Pairs – R. Worth & N. Trewin won 17 – 13 Triples – A. Crichton, B. Dyer, E. Niciecki won 21 – 10 Rinks – I. Barber, P. Musson, S. Maiden, R. Lane lost 9 – 18

Kensey Vale won 3 – 2

Kensey Vale v Bodmin – Group 2 semi-final at Camelford

2 wood singles – A. Jiggens won 17 – 11 4 wood singles – P. Gilbert won 21 – 7 Pairs – R. Worth & N. Trewin drew 18 – 18 Triples – A. Crichton, B. Dyer, E. Niciecki won 18 – 10 Rinks – I. Barber, P. Musson, S. Maiden, R. Lane lost 9 – 21

Kensey Vale won 3 – 1

Kensey Vale v Bude – Group 2 final at Camelford 6th August

2 wood singles – A. Jiggens won 16 – 8 4 wood singles – P. Gilbert won 21 – 15 Pairs – R. Worth & N. Trewin won 21 – 19 Triples – A. Crichton, K. Barrett, E. Niciecki won 21 – 8 Rinks – I. Barber, P. Musson, S. Maiden, B. Dyer won 30 – 13

Kensey Vale won 5 – 0

Jimmy Hopper Cup

Kensey Vale ‘B’ v Callington – Away Weds 30th June

R.Williams, R. D’Agostino, S. Uglow, D. Trewin 24 – 13 K. Nicholls, A. Davis, A. Addis, R. Lane 26 – 14 B. Ward, S. Digby, G. Harrison, D. Perkin 17 – 24

Kensey Vale 67 Callington 51 Kensey Vale won by 16 shots

Kensey Vale ‘B’ v Dunheved ‘B’ semi final at Callington Tues 3rd August

R. Williams, R. D’Agostino, E. Blowey, D. Trewin 35 – 9 K. Nicholls, A. Davis, A. Addis, R. Lane 23 – 20 B. Ward, S. Uglow, G. Harrison, D. Perkin 23 – 24

Kensey Vale 81 Dunheved 53 Kensey Vale won by 28 shots

Kensey Vale ‘B’ v Wadebridge ‘B’ final at Bodmin Tues 24th August

R. Williams, R. D’Agostino, E. Blowey, D. Trewin 21 – 12 B. Ward, S. Uglow, , G. Harrison, D. Perkin 24 – 22 K. Nicholls, A. Davis, A. Addis, R. Lane 17 – 19

Kensey Vale 61 Wadebridge 53 Kensey Vale won by 8 shots

Croydon Marks Cup

Kensey Vale v Saltash – Home Sat 10th July

A. Jiggens, P. Musson, S. Maiden, P. Gilbert 18 – 16 S. Bird, I. Barber, K. Barrett, E. Niciecki 18 – 21 A. Crichton, G. Harrison, R. Worth, B. Dyer 25 – 15

Kensey Vale 61 Saltash 52 Kensey Vale won by 9 shots

Kensey Vale v Torpoint – Home Fri 23rd July

P. Musson, D. Trewin, A. Jiggens, P. Gilbert 22 – 21 S. Bird, K. Nicholls, I. Barber, K. Barrett 15 – 27 G. Harrison, S. Maiden, R. Worth, N. Trewin 19 – 16

Kensey Vale 56 Torpoint 64 Kensey Vale lost by 8 shots

Grenville Taylor Trophy

Kensey Vale v Wadebridge Group 2 semi-final at Camelford

D. Ware, R. Webb, M. Shopland, D. Perkin 13 – 14 J. Lindsay, E. Chambers, S. Maiden, B. Ward 18 – 23 R. Palmer, S. Fettner, A. Addis, S. Uglow 29 – 14

Kensey Vale 60 Wadebridge 51 Kensey Vale won by 9 shots

Kensey Vale v Bude Final at Bodmin Fri 27th August

J. Bickle, R. Webb, A. Addis, R. Lane 20 – 17 R. Palmer, S. Fettner, R. Chamberlain, B. Ward 22 – 18 D. Ware, M. Shopland, S. Uglow, D. Perkin 15 – 29

Kensey Vale 57 Bude 64 Kensey Vale lost by 7 shots